Haber

Netanyahu: İsrail kimin tarafında olursa olsun bu savaşı sürdürecek

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki farklı ülkelerden gelen ateşkes çağrılarına yanıt olarak, “İsrail, kimin tarafında olursa olsun bu savaşı sürdürecektir.”

Netanyahu basın toplantısında İsrail ordusunun saldırılarını yoğunlaştırdığı Gazze Şeridi’ndeki bombardımanlara değindi.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını durdurmasının “Hamas’a ve teröre teslim olmak anlamına geldiğini” savunan Netanyahu, “İsrail ateşkesi kabul etmeyecektir. İsrail, kimin tarafında olursa olsun kazanana kadar bu savaşı sürdürecektir.” dedi.

Konuşmasında dini referanslara yer veren Netanyahu, “İncil diyor ki: ‘Savaşın bir zamanı vardır. Barışın da bir zamanı vardır.’ Artık savaş zamanıdır.” İfadesini kullandı.

Desteğin azalması karşısında İsrail halkının istifa edip etmeyeceği yönündeki soruya Netanyahu, “Tek yapmak istediğim Hamas’ı istifa ettirmek, onları İsrail tarihinin çöplüğüne göndereceğiz. Bu, İsrail halkının ortak düşüncesi. ​​Ülke olarak İsrail ordusunu, askerlerini ve istihbaratını destekliyoruz.” Sanki konuşuyordu.

Netanyahu, kara saldırılarının abluka altındaki Gazze Şeridi’ndeki İsrailli esirlerin serbest bırakılması için “olasılık yarattığını” savundu ve esirlerin evlerine geri getirilmesi için çalıştıklarını söyledi.

İsrail’in saldırıları sırasında “Gazze’de Filistinli sivillerin öldürülmesinden” Hamas’ı sorumlu tutan Netanyahu, Hamas’ın, İsrail’in “güvenli bölge” olarak ilan ettiği Gazze Şeridi’nin güneyine sivillerin gitmesine izin vermediğini iddia etti.

haberortahisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu