Haber

Avustralyalı senatör gözyaşları içinde parlamentoda cinsel saldırıya uğradığını söyledi

– Avustralyalı senatör, parlamentoda cinsel saldırıya uğradığını gözyaşları içinde söyledi

CANBERRA – Avustralyalı senatör Lidia Thorpe, parlamentoda bir erkek senatör tarafından cinsel tacize uğradığını gözyaşları içinde anlattı.

Avustralyalı senatör Lidia Thorpe, bir erkek senatör tarafından cinsel saldırıya uğradığını söyledi. Mecliste yaptığı konuşmada yaşadıklarını anlatan Thorpe, erkek senatör tarafından takip edildiğini, uygunsuz bir teklifte bulunduğunu ve kendisine uygunsuz bir şekilde dokunduğunu gözyaşları içinde anlattı. Hükümete seslenen Thorpe, parlamento binasının özellikle kadınlar için daha dindar hale getirilmesi çağrısında bulundu. Konuşması sırasında duygusal anlar yaşayan ve gözyaşlarına hakim olamayan senatör, polise gitmediğini veya yasal süreç başlatma kararı almadığını kaydetti. Söz konusu senatörün kendisini hiçbir kamera veya kimsenin bulunmadığı merdiven boşluğuna kadar takip ettiğini söyleyen Thorpe, “İktidar sahibi bir adam tarafından cinsel ve uygunsuz bir teklife maruz kaldım” dedi. Senatör Thorpe, “Cinsel saldırının ne olduğuna dair farklı anlayışlar var. Ama takip edildim, uygunsuz bir teklif aldım ve uygunsuz bir şekilde bana dokunuldu” dedi.

“İsim vermedim”

Thorpe’un bu açıklamaları, Liberal Parti Senatörü David Van’ın önceki gün mecliste yaptığı konuşmada kendisine yönelik önceki davranışlarını eleştirmesinin ardından geldi. Thorpe’un ertesi gün yaptığı cinsel saldırı ifadesi ile bu kez gözler Van’a çevrildi. Van bu tezleri reddederken Thorpe, yaşadıklarını anlattığını ve olayın ne zaman gerçekleştiğine dair rastgele bir isim ya da tarih vermediğini sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu