Haber

Hatay İskenderun’da riskli koşullarda altyapı yenileme

HATAY (İGFA) –Hatay Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren HATSU ekipleri, İskenderun’da oldukça dik ve kayalık bir bölgede bulunan Değirmendere içmesuyu hattını çok sıkı coğrafi kurallar çerçevesinde onardı.

Değirmendere’deki su temin hattındaki onarım çalışmalarında sona gelindiğini belirten HATSU yetkilileri, “Patlayan çelik su borularının büyük bir kısmı değişti. Suyumuz kısa sürede depolara ulaşacak. Karayılan, Azganlık, Sarıseki, Denizciler, Bekbele, Akarca ve Kavaklıoluk mahallelerinin su sorununu ortadan kaldırmış olacağız. En kısa zamanda halkımız temiz içme suyuna kavuşacak” dedi.

Kazıklar ve çöküntüler altında kalan şebekenin çok zarar gördüğünü söyleyen HATSU yetkilileri, “Çalıştığımız alan dik yokuşları ve sarp kayalıkları ile çok tehlikeli ve riskli bir yer. Bölgenin dağlık ve engebeli yapısı ekiplerin ulaşımını ve çalışmalarını zorlaştırdı. Birçok yerde zor coğrafi koşullarda özveriyle çalışıyoruz. Mal ve can kayıplarına sebebiyet vermemek için çok dikkatli hareket ediyoruz. Kimse zarar görmesin diye iğneyle kuyu kazar gibi çalışıyoruz.” söz konusu.

İskenderun Değirmendere bölgesindeki su temini sınırının deprem felaketi nedeniyle ağır hasar gördüğünü hatırlatan HATSU yetkilileri, “Gece gündüz sahada çalışmalarımızı tamamlamaya çalışıyoruz. 7 mahallemize su iletimini sağlayan yaklaşık 9.000 metre uzunluğundaki çelik ve 225 metrelik polietilen borularda 8.850 metrelik onarım çalışması tamamlandı. 150 metrelik bir bölüm kaldı bu alan birkaç gün içinde bitirilecek hemşerilerimize hayırlı olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu