Haber

Manisa Büyükşehir Belediyesi yangında hayvanlarını kaybeden yaşlıya yeni hayvanlar verdi

MANİSA’nın Saruhanlı ilçesinde çıkan orman yangınında 4 küçükbaş hayvanı yanan Süleyman Aktuğ’a (74) Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından 1 koç ve 4 koyun ikram edildi.

Saruhanlı’nın kırsal Hatiplar Mahallesi’nde 24 Temmuz günü saat 13.00 sıralarında orman yangını çıktı. Rüzgarın da etkisiyle alevler kısa sürede büyürken, bölgeye çok sayıda orman personeli sevk edildi. Yangının büyümesi üzerine bölgeye destek olarak İzmir ve Balıkesir’den ekipler sevk edildi. Alevler, Sarısıgirlı Mahallesi yakınlarındaki ormana da sıçradı. 16 ev, 16 ahır, 2 ahır, 1 traktör, 2 römork, 1 ev kısmen yandı, 5 koyun telef oldu. 9 uçak, 4’ü gece görüşlü olmak üzere 19 helikopter, 63 su fıskiyesi, 13 su ikmal aracı, 5 iş makinesi, 5 yer ekibi, 18 itfaiye aracı, 15 güvenlik ve jandarmaya ait TOMA ve toplam 450 orman işçisi. Öte yandan Çaltepe, Gökbel ve Sarıçam mahalleleri de tedbir amaçlı boşaltıldı. 250 hektarlık alanda etkili olan yangın, dün saat 12.00 sıralarında 23 saat sonra kontrol altına alındı.

Saruhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada, İlçe Jandarma Komutanlığı ve Jandarma Hata Araştırma Timi (JASAT) ekipleri yangının başladığı noktada çalışma yaptı. Çay demlemek için ateş yakıldı ve bölgede çok sayıda sigara izmariti bulundu. Tanık ifadelerinin ardından mevsimlik tarım işçisi Ş.K. (23), bu sabah jandarma tarafından şüphelenilerek gözaltına alındı. Jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Ş.K., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından Sarısıgirlı Mahallesi’nde çıkan yangında 4 koyunu ve keçisi telef olan Süleyman Aktuğ’a 1 koç ve 4 koyun ikram edildi. Ayrıca mahallede vatandaşlara ilk etapta toplam 2 ton yem dağıtıldı. Küçükbaş hayvan, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Köy Hizmetleri Daire Başkanı Yılmaz Usta tarafından Aktuğ’a teslim edildi. Duygulu Aktuğ, yetkililere teşekkür etti.

sancaktepe-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu