Yaşam

Oynayan Gülcemal Fatoş kimdir? Gülcemal Fatoş (Evren Duyal) kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

Gülcemal MF İmal imzalı, ilk bölümü 6 Nisan 2023’te yayınlanan, yönetmenliğini Yusuf Pirhasan’ın yaptığı, senaryosunu Eda Tezcan ve Selda Akın’ın yazdığı drama Türk televizyon dizisidir. Peki oynayan Gülcemal Fatoş kimdir? Gülcemal Fatoş (Evren Duyal) kimdir, kaç yaşında, nerelidir?

GÜLCEMAL FATOŞ KİMDİR? GÜLCEMAL FATOŞ’UN KARŞISINDA KİM VAR?

Gülcemal dizisindeki Fatoş karakteri” Evren Duyal“Canlandırıyor.

EVREN DUYAL KİMDİR?

Evren Duyal (24 Temmuz 1973, İstanbul doğumlu) Türk oyuncu ve antrenör.

kariyer

Şişli Terakki Lisesi’nin ardından 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nden mezun olan Duyal, aynı yıl Bizim Tiyatro ve Oraloğlu Tiyatrosu’nda çalıştı. 1995 yılında Tiyatro Ti’ye katılan sanatçı, 2007 yılına kadar bu tiyatroda oyuncu ve yönetici olarak çalıştı. 1998-2001 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü’nde Tiyatro Bölüm Başkan Yardımcısı olarak; Ses, nefes, fonetik ve oyunculuk dersleri verdi. 1998 yılından itibaren Haliç Üniversitesi Konservatuarı Tiyatro Bölümü, Tiyatro Ti Oyunculuk Atölyesi, TED İstanbul Koleji, Oyak Bank Tiyatro Kulübü gibi birçok kurumda eğitmenlik yaptı. 2008 yılında kurulan “İstanbulimpro”nun kurucuları arasında yer aldı. 1998 yılından itibaren kamera karşısına geçerek çeşitli film ve dizilerde rol aldı.

Duyal, halen “İstanbul Doğaçlama” adlı grubuyla tiyatroya devam etmekte ve Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde kamera önü oyunculuk dersleri vermektedir.

haberbesni.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu