Haber

Uğur Dündar’dan SADAT yazısı: En ufak bir şüphem olsa istifa ederim

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun TV 100’de Uğur Dündar’ın konuk olduğu programda kapısına kadar giderek paramiliter örgüt olmakla ve seçim güvenliğini tehlikeye atacak girişimlerde bulunmakla suçladığı SADAT reklamının ardından başlayan tartışma, devam ediyor.

Gazeteci Uğur Dündar, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Sözcü gazetesindeki köşe yazısında SADAT ilanının yayımlanma sürecini anlattı. Uğur Dündar, “7 yıl boyunca programları için Anadolu’yu karış karış dolaşıp tek kuruş ödemeden gittiğim Halk TV’nin bazı yorumcuları ile birlikte yargısız infaz gerçekleştirenlerden, uçsuz bucaksız yollarda ölümlü kazalardan sağ kurtulup yükselişine mütevazı bir şekilde katkıda bulunanlar arasında yer alıyor. , benden aldıkları borcu ödemek yerine unutmuş numarası yapan ahlak. (!) tüccarlar da bulundu ve Kemal Bey’e komplo kurduğum iddia edildi, sırtıma bıçak saplanmış gibi acı oldu”.

“Ancak olayın kurbanlarından biri de yayın sırasında Müjdat Gezen’in yanında olan bendim. Hamdolsun Kemal Bey de oradaydı ve benim zerre kadar sorumluluğum olmadığını en iyi o bilirdi” diyen Dündar, “Kanal sahibi Necat Gülseven ve Genel Yayın Yönetmeni Alican Değer’in orada olduğundan en ufak bir şüphem yoktu. bunun farkında olsam o kanalı hemen terk ederdim.”

Dündar, “Sosyal medyada beni linç etti ve ‘Verilen paraya değdi mi?’ dedi. diyenleri pek ciddiye almasam da şunu tarihe not düşmem gerektiğine inanıyorum” diyerek şunları yazdı:

“2013 yılından bu yana yani 10 yıldır çıktığım televizyonlardan tek kuruş para gelmediği için cebimden çok para harcadım. Hatta hayatım boyunca bir televizyon sahibiyle tanıştığımda ilk sorduğum şey ‘Bana kaç para vereceksin?’ oldu. ‘Editoryal bağımsızlık verecek misiniz?’ olmuştur. TV-100’de olan da buydu. Paradan bahsetmeden önce, ‘editoryal bağımsızlık’ ve her ay 10 Vefa Lisesi öğrencisine burs vermek sözünü aldım. (Bunu açıklamak zorunda kaldıkları için çok üzgünüm.) İstiklal benim de karakterimdir, tıpkı Ulu Önder Atatürk gibi. Bittiği yerde bir saniye bile durmam.”

TAM MAKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu